TURYİD Hakkında

ÖNCÜ, YENİLİKÇİ, GÜÇLÜ: TURYİD

TURYİD, Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği,  2003 yılında dünyada hızla gelişen gastronomi dünyasına paralel olarak sektörü ilk kez bir araya getirmek ve yeme, içme ve eğlence endüstrilerinin sorunlarına çözümler üretmek temel fikirleri ile kurulmuş öncü bir sivil toplum yapısıdır. Gastronominin tarımdan başlayarak ihracat, turizm, ülke markası, diplomasi ve kültüre olan katkısını GastroEkonomi başlığı ile ilk kez gündeme taşıyan ve gastronominin sosyal boyutlarını görünür kılan bir misyonla ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Sektöre öncülük yapan ve yenilikçi, akılcı çözümler üreten TURYİD, güçlü üye markaları ile yıllık 3 Milyar doları aşan cirosu ile Türkiye’deki Yiyecek ve İçecek sektörünün %25’ini temsil etmektedir.

TURYİD üye kuruluşları, Avrupa Birliği standartlarının ötesinde bir hizmet anlayışı ile geleneksel ağırlama karakteristiğimizi korumakta ve güncellemektedir.

Turizm ve ağırlama sektörünün önemli bir parçası olarak direkt, endirekt ve ek istihdam sağlayarak, değer zincirinin her halkasında istihdam, ekonomi ve kalkınmaya güçlü bir katkı sağlamaktadır.

TURYİD Anadolu’nun kadim mutfak kültürünü ağırladığı tüm misafirlerine kusursuz bir deneyim olarak yansıtmakta ve Türkiye’ye gelen konuk sayısını arttırmak için çalışmaktadır.

Kültürümüzü ve değerlerimizi yansıtan bu yeme içme deneyimi bugün Londra, Paris, Dubai, Moskova, New York gibi metropollerde ülkenin modern yüzünü yansıtan, bu toprakların ürünlerini tanıtan, ihracat potansiyelini arttıran ve belki en önemlisi ülke markasına değer katan bir stratejinin parçasıdır.
BUY NOW
Türkçe